موضوعات مطالب
آرشيو مطالب
صفحه ها
آمار و امكانات
پيامبر صلى‏ الله‏ عليه‏ و‏ آله : اگر بنده ارزش ماه رمضان را بداند، آرزو مى كند كه سراسر سال، رمضان باشد
اهداف سئو چیست؟

سئو برگرفته از عبارت Search Engine Optimization است که کلمات معادلی چون SEO یا بهینه سازی موتور جستجو دارد که همگی آنها به یک معنی می باشند و می توان آن را بصورت زیر تعریف نمود:

سئو (بهینه‌سازی موتور جستجو) به معنای فریب و یا دستکاری موتور‌های جستجو با روش‌های غیر اخلاقی نیست. آن‌ها برای کمک کردن به بهبود رویت و ارتباط وب سایت‌ها در نتایج جستجوی طبیعی با هدف رسیدن به رتبه‌بندی بالا، ایجاد شده‌اند.

سئو را می‌توان مجموعه‌ای از روش‌ها برای تغییر استراتژیک وب سایت‌ها دانست. این فرآیند به بیان مهمترین عوامل مرتبط صفحه و افزایش اهمیت آن در صفحه نتایج جستجو، می‌پردازد.

سئو فرآیند ساده‌ای نیست که به راحتی پیاده‌سازی شود زیرا نیازمند دانش زیاد، علم پیش زمینه‌ای و صبر است. موتور‌های جستجو با تغییر مداوم الگوریتم‌های رتبه‌بندی خود غیر قابل پیش‌بینی هستند؛ بنابراین وظیفه مهندسین سئو بروز نگه داشتن اطلاعات خود در این زمینه است.

الگوریتم رتبه‌بندی گوگل دارای بیش از 200 معیار جهت رتبه‌بندی یک سایت است. از این رو مهندسین سئو می‌بایست مهم‌ترین این معیار‌ها را جهت پیاده‌سازی موفق سئو بدانند.


اوایل شروع سئو

در اوایل سال 1990 اولین موتور‌های جستجو کار خود را آغاز کردند؛ بعضی از محبوب‌ترین آن‌ها Infoseek،Alta Vista و Yahoo بودند.در آن زمان مردم موتورهای جستجو را به دید یک لیست فهرست شده نگاه می‌کردند که همانند صفحه زرد، سئو اولیه بر اساس حروف الفبا انجام می‌شد. در این لیست صفحاتی همچون AAA در بالای این لیست وجود داشتند.

با رشد مداوم اینترنت موتورهای جستجوی جدید‌تری ظاهر می‌شدند که از الگوریتم‌های رتبه‌بندی پیچیده‌تری استفاده می‌کردند. این الگوریتم‌ها با معیار تراکم کلمه کلیدی ( تعداد دفعاتی که یک کلمه کلیدی یا یک عبارت در یک صفحه استفاده شده تقسیم بر تعداد کل کلمات صفحه) و برچسب‌های شبیه key-words برای فهم محتویات وب سایت‌ها استفاده می‌کردند. به دنبال این رشد سئوبرای بیشتر دیده شدن سایت‌ها فعالیت خود را شروع کرد. با توسعه رتبه‌بندی صفحات توسط موتور‌های جستجو، مهندسین سئو به دنبال پیدا کردن راه‌هایی جهت تاثیرپذیری در رتبه بندی این موتورها چه با استفاده از روش‌هایاخلاقی و چه غیر اخلاقی روی آوردند.

یک مقاله که توسط نیویورک تایمز در نوامبر سال 1996 چاپ شد راجع به توسعه‌دهندگان وب صحبت کرد که برای قرار گرفتن در بالای صفحه نتایج جستجو از روش‌های غیر اخلاقی سئو استفاده می‌کردند. این مقاله توضیح می‌دهد که چگونه توسعه‌دهندگان وب به راحتی یک سایت را به همراه کلمات کلیدی ویژه که معمولا در پشت گرافیک سایت پنهان شده است، بارگذاری می‌کنند که در نتیجه موتورهای جستجو این کلمات کلیدی را شمارش کرده و رتبه بندی سایت را افزایش می‌دهند.

همان طور که گفته شد بدست آوردن رتبه‌بندی بالا برای کلمات کلیدی خاص در اوایل کار خیلی راحتی نسبت به امروز بوده است. با بکار گیری روش‌های غیر اخلاقی در آن زمان قرار گرفتن در بالای لیست نتایج جستجو تضمین شده بود. امروزه الگوریتم‌های موتورهای جستجو پیچیده‌تر شده‌اند و خیلی سخت است که مهندسین بهینه‌سازی بتوانند موتورهای جستجو را دستکاری کنند، البته این بازی موش و گربه بین مهندسین سئو و موتورهای جستجو امروزه نیز وجود دارد و ادامه پیدا خواهد کرد.

اهداف سئو چیست؟

هدف سئو کمک به وب سایت‌ها در بدست آوردن محل بالا در نتایج جستجوی طبیعی و افزایش ارتباط بین صفحات و کلمات کلیدی وارد شده توسط کاربران است. نمایش دادن بیشترین صفحات مرتبط با پرس‌و‌جوی جستجوی وارد شده دارای مزایای زیادی هم برای کاربر و هم برای موتور جستجو است که در آن کاربر بیشترین نتایج مرتبط جستجو شده را پیدا می‌کند و موتور جستجو قابل اعتماد می‌شود چرا که الگوریتم آن بیشترین صفحات مرتبط را نشان می‌دهد.

بعد از اینکه سئوبرای بهبود رتبه‌بندی سایت‌ها در نتایج جستجوی طبیعی کار خود را شروع کرد، این فرآیند نیازمند دانش و زمان برای پیاده‌سازی روش‌های خود شد. زمان، بزرگ‌ترین سرمایه‌گذاری اولیه برای بهینه شدن سایت و یا یک صفحه است.

بسته به اینکه چگونه کلمات کلیدی رقابتی در بهینه سازی مورد استفاده قرار می‌گیرند، سئو هفته‌ها یا ماه‌ها طول می‌کشد تا به نتیجه برسد. اگر چه ممکن است نتایج بهینه‌سازی جستجو به سرعت دیده نشود ولی در دراز مدت مزایای سئو باعث افزایش رتبه‌بندی سایت و افزایش بازدیدکنندگان است. برای وب سایت‌ها خیلی مهم است که در صفحه اول نتایج جستجو گوگل به خصوص جزو سه تا نتیجه طبیعی اول که 58.4 درصد کلیک‌ها را شامل می‌شود، قرار گیرند.

این جای تعجب نیست که وب سایت‌ها با محصولات و خدماتی که بفروش می‌رسانند بر سر رسیدن به رتبه یک نتایج جستجو رقابت کنند. به عنوان مثال کلمه کلیدی رقابتی "بیمه خودکار" 1.5 میلیون جستجوی گوگل را در ماه به خود اختصاص می‌دهد، این بدین معنی است که 3 جایگاه اول 58.4 درصد بازدیدکنندگان و خود جایگاه اول 36.4 درصد بازدیدکنندگان را به خود اختصاص می‌دهد. این مسئله برای خیلی از سایت‌ها سودمند است که در بالای نتایج جستجو قرار گیرند به خصوص آنهایی که با افزایش ترافیک سایت به تعداد مشتریانشان اضافه می‌شود.
یک مطالعه دیگر نشان می‌دهد جستجو کنندگان خیلی دوست دارند روی پیوندهای طبیعی نتایج جستجو کلیک کنند؛ این مطالعه مشخص می‌کند 72.3 درصد کاربران گوگل روی پیوندهای طبیعی نتایج جستجو کلیک می‌کنند و تنها 27.3 درصد کاربران روی پیوندهای لیستهای پرداخت شده کلیک می‌کنند. این یکی دیگر از دلایلی است که شرکت‌ها تاثیر سئو را دانسته و حاضر هستند برای آن زمان و هزینه صرف کنند.

بطور کلی اهداف سئو را می توان بصورت زیر خلاصه نمود:

 • در بازدید وب سایت تاثیر بسزایی دارد.
 • باعث ایجاد برند می شود.
 • باعث افزایش ترافیک سایت خواهد شد.
 • باعث شده وب سایت در صفحه نتایج موتور جستجو از رتبه بهتری برخوردار شد.
 • باعث افزایش فروش محصولات خواهد شد.
 • بهترین ابزار برای تبلیغات است.


سئو درون صفحه چیست ؟ (On Page SEO)

سئو درون صفحه به کنترل مستقیم کدها و یا محتویات وب سایت شما اعم از متن، تصویر، پیوند و ... مرتبط می‌شود؛ به طور کلی هر چیزی که در سایت خود بارگذاری می‌کنید مربوط به SEO On Page می‌شود. این روش پایه تمام تلاش‌های بهینه‌سازی است زیرا جایی است که شما بیشترین کنترل را روی آن دارید. هر گونه تغییری را که شما در محتویات سایت خود ایجاد می‌نمایید در نتایج جستجو تاثیر گذار خواهد بود بنابراین خیلی مهم است که روش SEO On Page بدرستی قبل از روش SEO Off Page انجام شود.

سئو بیرون صفحه چیست ؟ (Off Page SEO)

بر خلاف روش SEO On Page که توسعه وب سایت با کنترل مستقیم بالایی انجام می‌شد، روش بهینه سازی بیرون صفحه شامل تمام ارتقاهایی است که در خارج از وب سایت شما انجام می‌شود؛ این شامل تمام چیزهایی است که می‌تواند در بدست آوردن رتبه‌بندی بالای سایت شما کمک کند. SEO Off Page در درجه اول در بدست آوردن پیوند دهندگان (پیوندهایی که از سایت‌های دیگر به سایت شما اشاره می‌کنند) متمرکز می‌شود سپس با استفاده از روش‌هایی که در خارج از وب سایت انجام می‌شود به بهینه‌سازی موتور جستجو می‌پردازد.

SEO Off Page یک فرآیند نامحدود است که توسط مهندسین سئو در جهت بدست آوردن پیوند دهندگان، اداره می‌شود.

سئو کلاه - سفید چیست ؟ (White Hat)

در اصطلاحات فنی این حوزه، سئو کلاه – سفید به مجموعه تکنیک‌ها، روش‌ها و استراتژی‌های که از قوانین و راهنمایی‌های موتورهای جستجو تبعیت می‌کنند، اشاره دارد. که این به معنی فریب یا دستکاری موتور‌های جستجو و یا کاربران به هیچ وجه نیست. این همچنین به سئو اخلاقی نیز یاد می‌شود زیرا دلیل آن این است که یا اجرای بلند مدت داشته و یا از دستورالعمل‌ها و سیاست‌های صحیح جهت بدست آوردن رتبه‌های بالا در نتایج موتور‌های جستجو استفاده می‌کند.

سئو کلاه - سیاه چیست ؟ (Black Hat)

به عبارتی دیگر اصطلاح سئو کلاه – سیاه اشاره به مجموعه‌ای از دستورات دارد که به منظور فریب، بازی و دستکاری الگوریتم‌های موتورهای جستجو با هدف بدست آوردن رتبه‌بندی بالا، بکار می‌رود. این مهم است که بدانید این‌ روش‌ها غیر اخلاقی بوده و توسط هیچ موتور جستجویی تایید نمی‌شود و بکارگیری این روش‌ها خطر خارج شدن از فهرست پایگاه داده را برای همیشه در بر دارد.

انجام تاکتیک‌های سئو کلاه – سیاه ممکن است که باعث افزایش رشد ناگهانی در نتایج جستجو شود ولی می‌تواند منجر به پرداخت جریمه و یا حذف کامل از فهرست پایگاه داده موتور جستجو شود.

مقالات در زمینه بهینه سازی موتور جستجو

در زیر به برخی از مقالات در زمینه بهینه سازی موتور جستجو اشاره شده است:

پژوهشی در استراتژی های بهینه سازی موتور جستجو برای توسعه وب سایت های بزرگ

در این پژوهش محقق معتقد است که هنگامی که پیاده سازی وب سایت به پایان می رسد مشکلی که خیلی از شرکت ها با آن مواجه هستند این مسئله است که نمی دانند که چگونه وب سایت خود را در اینترنت معرفی نماید که بهترین روش برای معرفی وب سایت بهنیه سازی موتور جستجو است. در این تحقیق بر اساس 77 معیاری که از منابع مختلف و موتورهای جستجو بررسی نموده است استراتژهای بهینه سازی برای توسعه وب سایت را بصورت زیر معرفی می نماید:

 • بهبود ساختار سایت
 • استراتژی کلمات کلیدی
 • استراتژی URL
 • بهینه سازی کد
 • پردازش کردن متن
 • بهینه سازی لینک های ورودی
 • استراتژی نام دامنه و هاست

آنالیز تکنیک های بهینه سازی موتور جستجو

این پژوهش استراتژی بهینه سازی شرکت های گوگل و مایکروسافت را بررسی و توضیح داده است و موردی که جهت مطالعه و آنالیز قرار داده است، استراتژی های مربوط به شرکت مایکروسافت است. مهمترین معیارها برای بهینه سازی موتور جستجو از نظر محقق عبارتند از:

 • اضافه کردن Allow یا DisAllow به نقشه سایت
 • اضافه کردن URL به نقشه سایت
 • اضافه کردن نقشه سایت به robots.txt
 • استفاده از ابزارهای آنالیز جهت crawl

بهینه سازی موتور جستجو جهت افزایش بهبود رویت وب سایت

در این تحقیق محققین عواملی که در افزایش رتبه سایت تاثیر دارند را به 3 سه بخش تقسیم بندی می کنند:

 • شرکت های دارنده موتور جستجو: جستجوکنندگان در صفحات موتورهای جستجو یک پرس و جو را اجرا می کنند سپس نتیجه آن در صفحه نتایج موتور جستجو نمایش داده می شود.
 • وب مسترها و شرکت های بهینه سازی موتور جستجو: شرکت هایی که با استفاده از یکسری ابزار و مهارت ها تلاش می کنند رتبه وب سایت ها را در صفحه نتایج موتور جستجو افزایش دهند
 • جستجو کنندگان در موتورهای جستجو: افرادی هستند که در موتورهای جستجو بدنبال یافتن اطلاعات مورد نظرشان هستند.

محققین معتقد هستند افرادی که فعالیت بهینه سازی را انجام می دهند می بایست از آخرین تغییرات الگوریتم ها ی موتورهای جستجو مطلع باشند و عواملی که باعث می شود ترافیک سایت افزایش پیدا نماید را بخوبی بشناسند و همچنین از کلماتی که کاربران نهایی بدنبال آن می گردند نیز آگاهی داشته باشند و بعبارتی دیگر می بایست اطلاعات خود را در سه دسته بندی بالا همیشه بروز نگه دارند.

بهینه سازی موتور جستجو: مفاهیم آنالیز فنی

در این تحقیق بر اساس یکسری مقالات، مطالعات و راهنمایی ها برخی از مفاهیم بهینه سازی موتور جستجو آورده شده است. محقیق معتقد هستند بهینه سازی موتور جستجو فرآیندی است که هیچ وقت تمام نمی شود و تکنیک های زیادی برای بهتر کردن رتبه سایت وجود دارد ولی پیاده سازی همه آنها مشکل است.

منبع : سئوکار


برچسب :
نوشته شده در دوشنبه پنجم 9 1397 توسط hamyareweb | لينك ثابت | (4) نظر
چگونه از کودکتان بهترین عکس را بگیرید؟

برای عکاسی کودک با او همسطح شوید اما نه به این معنا که اگر فقط بنشینید یا روی زمین دراز بکشید کافی میباشد،

بلکه هنر عکاسی یعنی اینکه شما بتوانید از زوایای مختلفی نگاه کنید تا موضوع، جذاب و خاص دیده شود؛ حتی میتوانید با ایستادن روی مبل یا صندلی از زاویه بالا از کودک در حال غذا خوردن، بازی کردن، خوابیدن و . . . عکاسی کنید.
برای انجام اینکار خیلی احتیاط کنید؛ ایستادن در سطحی بالاتر از کودک این قدرت را به شما میدهد تا از نمایی به اصطلاح نمای دید پرندگان عکاسی کنید.

نکته تکنیکی عکاسی از کودک

برای عکس برداری از زاویه بالا بهتر است که از لنز واید استفاده کنید تا بتوانید کادر بازتری داشته باشید اینگونه میتوانید در یک تصویر هم کودک و هم وسایل اطرافش در ثبت کنید درست این است که هنگام عکاسی با این لنز کمی به سمت جلو خم شوید تا پاهای خودتان در کادر عکس نباشد، اگر در منزل عکاسی میکنید به نورها و سایه ها توجه داشته باشید و دقت کنید که سایه خودتان که از نور لوستر و یا لامپ سقفی ایجاد میشود روی کودک نباشد، بهترین نور برای این زاویه نوری است که از پنجره میتابد برای هنری شدن عکستان بهتر است که از سمت چپ یا راست نور بتابد چرا که اینگونه به تصویر ثبت شده حجم میدهد.
برای تنوع بخشیدن و بهتر شدن عکس های خود به این موضوع توجه کنید که میتوانید از نمای نزدیک عکاسی کنید، برای گرفتن چنین عکسی لازم است دقت کنید که کادر با چهره کودک پر شود به گونه ای که جزئیات صورت کاملا مشخص شود.

نکته تکنیکی عکاسی از کودک

هنگام عکاسی از نمای نزدیک باید از لنز ماکرو و یا آداپتور کلوزآپ استفاده کنید.
برای تنظیم دوربین های غیر حرفه ای برای اینکه بتوانید تا حد امکان به موضوع نزدیک شوید باید تنظیم را روی آیکون گل قرار دهید.
دقت کنید به علت فاصله کم دوربین با موضوع عمق میدان عکس بسیار کم است و این باعث میشود اگر در نقطه مناسب فوکوس نکنید بخشی از عکس شما محو شود، بهتر است سعی کنید روی چشم ها فوکوس کنید توجه کنید نقطه ای که شما فوکوس میکنید کانون اصلی عکس شما میباشد.

 


برچسب :
نوشته شده در دوشنبه پنجم 9 1397 توسط hamyareweb | لينك ثابت | (2) نظر
سبک ها و سازهای موسیقی به زبان انگلیسی

میلیارد ها نفر در سراسر دنیا به انواع مختلف موسیقی گوش می دهند و میلیون ها ساز می نوازند.

در این مقاله ما می خواهیم راجع به موسیقی، ژانرهای آن و تعدادی از ساز های موسیقی بیاموزیم.

 

Music is one of the most famous and popular types of art.

Billions of people all around the world listen to different kinds of music and millions of them play an instrument.

In this article we want to learn about music, its genres and some music instruments.

Top 6 music genres

۱- Electronic Dance Music:

Generally referred as EDM, this form of music is produced by DJs who add dozens of tones to a piece to create unique music.

موسیقی رقص الکترونیکی

 

معمولا به عنوان EDM از آن یاد می شود. این نوع از موسیقی توسط دی جی ها تولید می شود که هزاران نوا به قطعه ی موسیقی اضافه می کنند تا موسیقی نادری خلق کنند.

Electronic Dance Music

۲- Rock music:

Originated as “Rock & Roll” in the United States, Rock music has been rocking the world since the 1950s.

It is a form of music that started actually around string instruments, but now uses other modern instruments too making it a little difficult to give it an accurate definition.

Its loud and strong beats make it popular among the youths.

موسیقی راک

این موسیقی که به عنوان راک اند رول در آمریکا به وجود آمد، از سال ۱۹۵۰ در کل دنیا یکه نازی می کند.

راک نوعی از موسیقی است که در واقع با یاز های سیمی اغاز شد اما الآن از سازهای مدرن نیز استفاده می کند که باعث می شود تعریف دقیقی از آن نشود ارائه داد.

ضرب های بلند و قوی آن این موسیقی را در میان جوانان بسیار محبوب کرده است.

Rock music

 

۳- Jazz Music:

Jazz is one of the old kinds of music and has its roots both in the West African and European culture.

Despite of it being old music, a lot of youngsters are in love with it.

جاز

 

جاز یکی از انواع قدیمی موسیقی است و ریشه ای از هر دو فرهنگ آفریقای غربی و اروپا را دارد.

با اینکه جاز موسیقی قدیمی است بسیاری از جوانان عاشق آن هستند.

Jazz

۴- Rhythm and Blues Music:

Vocalists like Rihanna, Beyoncé, Usher and the legendary Michael Jackson have all made it huge in the music industry with their love for this form of music.

Originated in the 1940s, this African-American music is a combination of hip hop, funk, dance, pop and soul focusing on themes like relationships and freedom.

ریتم و بلوز

خوانندگانی چون ریحانا، بیانسه، آشر و مایکل جکسون افسانه ای با عشق خود به این نوع موسیقی، آن را در صنعت موسیقی بسیار بزرگ و مهم کردند.

این موسیقی که در دهه ی ۱۹۴۰ پایه گذاری شد، تلفیقی از هیپ هاپ، فانک، رقص، پاپ و سول است و روی موضوعاتی مثل روابط عاشقانه و آزادی تمرکز می کند.

منبع : https://zabanebartar.com


برچسب :
نوشته شده در دوشنبه پنجم 9 1397 توسط hamyareweb | لينك ثابت | (1) نظر
آموزش کارکنان را چگونه انجام دهیم؟

آموزش کارکنان یکی از حلقه های گم شده سازمان های ایرانی است که متاسفانه نسبت به آن بسیار بی توجهی می شود. این روزها به هر سازمانی که سر میزنم میبینم خبری از آموزش نیست و اگر هم هست بسیار سطحی و در حد شعار باقی مانده است و آموزشهای تاثیر گذار و اثر بخش وجود ندارد.
آموزش کارکنان را سر لوحه ی کار خود قرار دهید و به عنوان یک گوهر گرانبها و یک مؤلفه اساسی تغییر و بهبود به آن نگاه کنید در واقع آموزش چیزی جز تغییر نیست شما هر رفتاری را که قصد تغییر و نهادینه کردن داشته باشید را می توانید با آموزش اثربخش، به نتیجه برسانید. اثربخشی برخی از دوره های آموزشی فقط محدود به تغییر دانش است، اما اگر آموزش مفیدتر و کاربردی تر باشد سطح آن از دانش فراتر رفته و باورها و نگرش ها را نیز تغییر می دهد. آموزش های کارآمد فراتر از دانش و نگرش رفته و رفتارها را نیز می توانند تحت تأثیر قرار داده و آنها را تغییر دهند.

تنها یک راز در تغییر وجود دارد و آن فقط آموزش است و تمام.

چگونگی آموزش کارکنان

امروزه سازمانها نیاز به افراد با مهارت بالا دارند. و تقاضا برای مهارت بالا در کارها خیلی زیاد است. و از آنجایی که امکان جمع شدن همه ی مهارتها در یک فرد غیر ممکن است. مدیران می کوشند از طریق جذب نیرو و آموزش کارکنان، مهارت کارکنانشان را ارتقا کیفیت دهند. اینکار نیاز به سخت کوشی و خوشفکری و کاردانی مدیریت دارد، که منجر به پرسشهای زیر می شود:

 • آموزش کارکنان را چگونه انجام دهیم؟

 • مدیران برای ارتقای مهارت کارکنان چکار می توانند انجام دهند و چه کمکهایی در راستار آموزش کارکنان می توانند بکنند؟

 

این پرسشها همیشه در سازمانها وجود داشته اند و پاسخهای زیادی هم برای آنها وجود دارد. اما از نظر من یک روش هست که همیشه عالی پاسخ داده است و من نتایجی فوق العاده ای از آن گرفته ام. این روش، پیدا کردن صفات مثبت و بارز در هر فرد است. یعنی اینکه ما تمام تلاشمان را بکنیم تا خصوصیات مثبت افراد را ببینیم و آنها را تشویق کنیم و کمتر از آنها ایراد بگیریم.

 اغلب کارکنان به تنهایی نمی توانند نقاط قوت خودشان را کشف کنند. آنها در کارهای روزمره ی شرکت به شدت غرق می شوند و سرشان آنقدر شلوغ می شود که موفقیت ها و شکستهای خودشان را نمی توانند تحلیل کنند. لذا این وظیفه مدیر است که این کار را برای آنها انجام دهد و با تحلیل های مختلف آنها را به سمت موفقیت ها هدایت کرده و نقاط قوتشان را کشف کند. مدیر با مشاهدات خود می تواند به سادگی اینکار را انجام دهد. و برنامه هایی برای آموزش کارکنان طراحی نماید تا نقاط ضعف آنها را تبدیل به نقاط قوت کند.

این مطلب را از دست ندهید-->  مدیران سلطه پذیر

اگر بخواهیم فقط صفات منفی افراد را ببینیم هیچگاه نمی توانیم بدون نگرانی کار پر مسؤلیتی را به آنها بسپاریم. اینطور دائم نگران ارتکاب خطاهای بسیار خطرناک او هستیم. این نوع اشتغال ذهنی بر کار مدیریتی ما اثر گذاشته و توانایی ما را در پایین ترین سطح ممکن نگه می دارد، آنگاه قادر نخواهیم بود بر مسائل مهم تر مدیریتی مانند سیاستگذاری ها تمرکز داشته باشیم.

یک وضعیت بدتر وجود دارد و آن این است که مدیری به خاطر نداشتن اعتماد به توانایی های کارکنان، از دست زدن به اقدامات جسورانه و جدی باز می ماند. این ترس اجازه اقدامات جدی را به او نداده و ریسک پذیری او به شدت پایین می آید. وقتی مدیری در زمان لازم جرئت و جسارت تصمیمات جسورانه و جدی را نداشته باشد، سازمان او متضرر خواهد شد. این موضوع را من در مدیران زیادی دیدم. وقتی به آنها درباره توسعه کار صحبت می کردم پاسخ آنها این بود ” با این کارکنان!!! “

به طور حتم گاهی در دیدن قابلیتهای افراد و صفات مثبت و بارز آنها ممکن است اشتباهاتی داشته باشیم و آنها را زیادی دست بالا بگیریم و آنها را در موقعیت هایی قرار دهیم که آمادگی آن را ندارند. اما من ترجیح می دهم توانایی های افراد را بیشتر ارزیابی کنم نه کمتر. و این دیدگاه موفقیت های زیادی نصیب من کرده است.

تجربه نشان داده که وقتی کاری را به فردی بسپاری و به او اعتماد کامل داشته باشی، هر کاری از دست او بر بیاید انجام می دهد تا مطابق انتظارات شما عمل کند و دیدگاه شما را خراب نکند. من معتقدم که اغلب مردم کاملا توانایی آموختن کاری را که به آنان واگذار می کنید، دارند. و تمام سعی خودشان را برای انجام عالی آن کار، بکار می گیرند. گاهی هم به مشاوره هایی از سوی ما یا افراد متخصص دیگر نیاز دارند.

 

 

آموزش کارکنان جدید

مدیران نباید تاثیر آموزش بر کارکنان جدید و نیز ارتقا سطح رضایت شغلی آن‌ها را دست‌کم بگیرند.

برای کارکنان جدید، جلسات آموزشی آشنایی یا راهبری برگزار کنید. این آموزشها  باعث می‌شوند بین کارکنان ارتباط بهتری به وجود بیاید.

وقتی کارکنان جدید را فوری و بدون آموزش سر کارشان بفرستیم،‌ باعث می‌شویم که جایگیری آنها در ارتباطات اجتماعی بر پایه پیش‌فرض‌های قبلی باشد، نه این که بتوانند به آن شکل بدهند. برای بهبود و گذاشتن اثر مثبت بر فرهنگ سازمانی آموزش کارکنان جدید یکی از ابزار های قدرتمند و تاثیر گذار است.

این مطلب را از دست ندهید-->  بیخودی استخدام نکنید

شرکت‌ها از تامین احساس سلامت کارکنانشان و این که به کارکنان جدید کمک کنند تا از پتانسیل‌های خود استفاده کنند، سود خواهند برد.

سوال عجیب درباره آموزش کارکنان

در اغلب کلاسهای آموزشی، هنگامی که من در مورد آموزش کارکنان صحبت می کنم ، مدیران حاضر در کلاس این سوأل را می پرسند که :

اگر آموزش بدهیم و آنها سازمان را ترک کنند چه باید بکنیم؟

می دانم که این سوال اغلب شماها هم هست اما به نظر من پرسیدن این سوال اشتباه است و باید سوال را اینگونه پرسید:

اگر کارکنانمان را آموزش ندهیم چه می شود؟

با گذری بر سیاستهای سازمانهای موفق و پیشرو متوجه می شویم که این سازمانها مبالغ هنگفتی را سالانه صرف آموزش کارکنان می کنند چون به خوبی می دانند که آموزشهای به جا و مناسب کارکنان سود بسیار زیادی را نصیب سازمان می کند. بر طبق تحقیقات انجام شده، صرف هزینه برای آموزش کارکنان می تواند ۲۰ تا ۳۰ برابر هزینه آموزش برای سازمان سودآوری داشته باشد.
به خاطر سرعت فوق العاده بالای تغییر و رقابت در صنایع امروزی، اگر کارکنان در سازمان پیوسته بهتر نشوند در عمل بدتر می شوند و شرکتهایی که به کارکنانشان آموزش می دهند جلوتر می افتند.

منبع : سایت گروه آموزشی ارشیا دکامی


برچسب :
نوشته شده در دوشنبه پنجم 9 1397 توسط hamyareweb | لينك ثابت | (1) نظر
چطوری دوست پسرمو عاشق خودم کنم؟

خانم ها معمولا برای ابراز عشق به دوست پسر دچار نگرانی هایی هستند و نمی دانند این احساس خود را به چه صورت به دوست پسر خود انتقال دهند. به طور کلی عشق از جمله‌ یکی ازعواطف مهم انسان است که می‌تواند باعث شادی و رضایت در زندگی شود و  طبق نظر دانشمندان می‌توان آن را به سه قسم: عشق رمانتیک، عشق شهوانی و عشق سرسپردگی تقسیم کرد؛ که می‌تواند شکل‌ها و مفاهیم مختلفی به خود بگیرد.

عشق دارای نقاط عطف است و برای همه افراد به یک شکل و یکسان نیست. این واژه‌ کلیدی از دیرباز تا کنون در بسیاری از افسانه‌ها و کتاب‌ها نقل شده و هزاران کتاب در این مورد تا کنون نوشته شده است و بسیاری از این نگارندگان معتقدند که این حس زیبا در همه‌ انسان‌ها وجود دارد و همه‌‌‌ کار‌های انسان در پی طلب عشق است و همچنین این حس را منعکس کردن احساس درون خود در یک فرد دیگر به حساب آورده‌اند.

امروزه نیز علاوه بر اشکال و مفاهیم مختلف عشق، یکی از عناوین عشق به عنوان عشق به دوست پسر در بین بسیاری از دختران جوان مورد قبول است و علاوه بر تلاش‌های زیادی که در این زمینه برای جذب و نزدیک شدن به پسر مورد علاقه از سوی دختران وجود دارد؛ بسیاری از آن‌ها هنوزبه دلیل عدم آگاهی و مهارت کافی در این زمینه برای ابراز عشق به دوست پسر خود دچار اشتباه می‌شوند و در روابط عاشقانه خود شکست می‌خورند.

در این مقاله سعی می‌کنیم یک سری از اقدامات و کار‌هایی که می‌تواند برای نشان دادن عشق به دوست پسر نتیجه بخش باشد و به نحوی آگاهی‌های لازم در این زمینه را بالا ببرد به شما عزیزان معرفی کنیم:

۱- برای ابراز عشق به دوست پسر خود به او اطمینان داشته باشید

اعتماد یکی از نکات کلیدی در هر رابطه‌ای است و هنگامی که شما به مردان اطمینان دارید باعث می‌شوید که آن‌ها احساس امنیت کنند و نگران قضاوت دیگران نباشند. همچنین اعتماد باعث می‌شود که آن‌ها مسائل را با شما در میان بگذارند و دیگر نیازی نباشد در عشق به دوست پسر خود شک کنید. بنابراین پس از پیدا کردن شناخت لازم و برآورد کردن جنبه های شخصیتی دوست پسرتان، اگر مایل به ادامه رابطه بودید و شخص مورد نظر کسی است که به دنبالش هستید به او اطمینان کنید تا او نیز متقابلا این حس اعتماد را به شما پیدا کند.


مقاله مرتبط: چگونه یک پسر دوست داشتنی را عاشق خود کنیم؟


۲- کارهایی را که باعث خوشحالی او می‌شود انجام دهید

یکی از کارهایی که شما می‌توانید عشق به دوست پسر خود را از طریق آن القا کنید این است که کارهایی که مورد پسند اوست و می‌تواند او را خوشحال سازد را انجام دهید و به او اجازه ندهید که فراموش کند که شما با او هستید و چقدر دوست دارید که خوشحالی او را ببینید. می توانید به راحتی پس از شناخت او کارهایی که باعث خوشحالی او می شود را درک کنید و سعی کنید در این راستا رفتار کنید. البته این به معنی نیست که طبق تمایلات او رفتار خودتان را عوض کنید. بلکه شما باید به قول معروف دو کفه ترازو را در نظر بگیرید و به گونه ای رفتار نکنید که از شما سو استفاده شود.

۳- برای ابراز عشق به دوست پسر خود او را تشویق کنید

برای اثبات عشق به دوست پسر خود باید به عنوان خانمی باشید که برای رشد و موفقیت دوست پسرش او را تشویق می‌کنید و در نتیجه‌ی این رفتار و هنگامی که او می‌داند بهش اعتماد دارید؛ به عنوان یک دوست دختر خوب در ذهن و قلب و چشمان او جای خواهید گرفت. همه انسان ها نیاز به همراهی و تشویق دارند تا بتوانند در راه رسیدن به اهداف کوچک و بزرگ خود موفق شوند. مردان به این دلیل که در اکثر موارد رهبری و هدایت خانواده را بر عهده دارند نیازشان به وجود چنین مشوق هایی بیشتر است. بنابراین از این حمایت غافل نشوید.

۴- برای ابراز عشق به دوست پسر خود با او صادق باشید

هیچ مردی دوست ندارد که حتی درباره‌ی چیز‌های کوچک و مسائل ساده هم در رابطه‌اش دروغ بشنود. بنابراین برای اینکه اعتماد او را از دست ندهید تا می‌توانید از دورغ گفتن فاصله بگیرید و به عنوان فردی با او رفتار کنید که هیچ دلیلی برای از بین بردن صداقت در رابطه‌ی عاشقانه‌یتان نمی‌بینید. مخصوصا زمانی که می بیند دوست پسرتان روی موضوع خاصی بسیار حساس است به هیچ عنوان آن موضوع را از او مخفی نکنید و صد البته در مورد آن به او دروغ نگویید.

۵- قدردان تلاش‌های کوچک او باشید

دوست پسر شما نیاز دارد بداند و می‌خواهد احساس کند که شما از تلاش‌هایش قدردانی می‌کنید. شما باید او را متوجه سازید نسبت به کار‌های ریز و درشتی که به خاطر شما انجام می‌دهد به او ارزش می‌دهید و همین امر به عنوان عشق به دوست پسرتان باعث می‌شود که او نسبت به رابطه و خود شما نیز بهتر شود. برای قدردانی نیازی به خریدن هدیه یا موارد این چنینی نیست تنها کافی است در هنگام صحبت کردن این موارد را با او مطرح کنید و به او بگویید که چقدر برای شما با ارزش است.

۶- برای نشان دادن عشق به دوست پسر خود به خودتان برسید

بعضی از خانم‌ها مدتی بعد از گذشت از رابطه و به دلیل احساس راحتی با دوست پسرشان فکر می‌کنند که دیگر نیازی نیست مثل گذشته به خودشان رسیدگی کنند و بی خیال این مسئله می‌شوند در حالیکه برای نشان دادن عشق به دوست پسر باید بیشترین تلاش‌هایتان را در این زمینه به کار گیرید تا همیشه زیبا به نظر بیایید و پسر مورد علاقه‌یتان را عاشق خود کنید. این را بدانید که ظاهر یک زن اگر برای مردان در درجه اول اهمیت نباشد قطعا در مدارج دوم و سوم است. بنابراین مهم است که به چشم او بیایید و او را هر از گاهی غافل گیر کنید.

۷- برای رابطه تلاش کنید

اگرچه در هر رابطه‌ای مشکلات و فراز و نشیب‌هایی وجود دارد اما این شما هستید که برای نشان دادن عشق به دوست پسر خود  باید به او نشان دهید که مقاوم هستید و در هنگام سختی‌ها و دشواری‌ها فرار نمی‌کنید و همه‌ تلاش خود را برای ادامه‌ این را رابطه‌ی عاشقانه به کار می‌گیرید. در واقع این سهم شما برای مقابله با مشکلات و محافظت از رابطه است و باید سهم تلاش خود را انجام دهید.

۸- برای او پیام‌های عاشقانه ارسال کنید

شما می‌توانید عشق به دوست پسر خود را از طریق کار‌های ساده‌ای مثل فرستادن پیام‌های روزانه با محتوای صبح بخیر یا من عاشق تو هستم و … به او نشان دهید. این جملات مهم نیست هر چند کوتاه باشند مهم این است دوست پسرتان فکر می‌کند که شما در طول روز به یاد او و قدردانش هستید.

۹- آه و ناله نکنید

همه‌ می‌دانند که آه و ناله کردن و نق زدن بسیار آزار دهنده است. شما نباید با آه و ناله و گفتن جملات منفی مانند صحبت در مورد مریضی و نامیدی و غیره باعث یاس و دلسردی دوست پسرتان شوید و اگر می‌خواهید در این راه بهترین باشید و عشق به دوست پسر خود را به اون نشان دهید باید یاد بگیرید درخواست‌های او را نادیده نگیرید و او را دلیل کار‌های خود عنوان کنید و مردانه بودن و ویژگی های خوبش را به او یادآوری کنید.

۱۰-او را سورپرایز کنید

بر خلاف تصور خیلی از خانم‌ها برای نشان دادن عشق به دوست پسر، لازم نیست که هزینه‌های زیادی صرف خریدن هدیه‌های گران قیمت و .. کنیم تا پسر مورد علاقه خود را عاشق کنیم یا به عنوان بهترین دوست دخترش جلوه کنیم بلکه می‌توانیم با انجام کار‌های ساده مثل تهیه یک بلیط کنسرت و بسیاری‌ از کار‌های کوچک دیگر اسباب شادی خود و او را فراهم کنید و به او نشان دهید که شادی و خوشحالیش برایتان مهم است و مراقبش هستید.

منبع مطلب


برچسب :
نوشته شده در دوشنبه پنجم 9 1397 توسط hamyareweb | لينك ثابت | (0) نظر
راهنمای کامل دریافت وام بانک مسکن از طریق اوراق

وام بانک مسکن

از کجا شروع کنیم :
پس از خرید آپارتمان و امضاء مبایعه نامه اقدام به خرید اوراق وام بانک مسکن از کارگزاری های منتخب می نمایید و با در دست داشتن برگه اوراق و اصل سند مالکیت به شعبه مورد نظر مراجعه نمایید .

بانک مسکن به فروشنده نامه ای مبنی بر استعلام طرح و جواز از شهرداری خواهد داد که فروشنده پس از آن با مراجعه به دفاتر خدمات الکترونیک شهرداری نسبت به اخذ استعلام اقدام می نماید .

پس از دریافت جواب استعلام با مراجعه به شعبه اقدام به تشکیل پرونده نمایید . هنگام تشکیل پرونده حضور فروشنده الزامی ندارد . مدارکی که باید به همراه داشته باشید، شامل اصل سند مالکیت و بنچاق، اصل برگه اوراق،صورتمجلس تفکیکی،پایانکار و جواز ساخت،اصل مبایعه نامه و اصل شناسنامه و کارت ملی خریدار و فروشنده می باشد .

در صورتی که مدارک شما تکمیل باشد، پرونده شما به جریان افتاده و سپس جهت ارزیابی قیمت و استعلام اوراق ارسال می گردد، که مدت زمان انتظار شما بین ۱۰ تا ۱۵ روز می باشد .

پس از آماده شدن جواب استعلام بانک دفترخانه موزد نظر خود را جهت اخذ نامه های دارایی و شهرداری و استعلام ثبت معرفی می کند.

سپس فروشنده میبایست با مراجعه به اداره دارایی و دفاتر خدمات الکترونیک شهرداری اقدام به اخذ مفاصا حساب مربوطه نمایند. استعلام ثبت توسط دفترخانه اخذ می گردد.

حال حدوداً ۸۰% از مسیر اخذ وام از بانک مسکن را طی کرده اید .

دفترخانه به شما نامه ای مبنی بر آماده بودن مدارک جهت انتقال اسناد خواهد داد تا به شعبه تحویل نمایید .

این مطلب را از دست ندهید:  ‎آیا میتوان بدون مشاور املاک قرارداد اجاره یا فروش نوشت؟

اما مرحله آخر مراجعه به شعبه همراه با فروشنده و امضاء بیع نامه مربوط به بانک و برخی از تعهدات خریدار به بانک خواهد بود .

حال وام شما آماده پرداخت در روز حضور نماینده بانک در دفترخانه خواهد بود.

مبلغ وام اوراق بانک مسکن درخواستی در قالب یک فقره چک بانکی در وجه فروشنده پرداخت می گردد. و مبلغ وام جعاله یا همان تعمیرات به حساب خریدار واریز می گرد.

هزینه تنظیم سند رهنی بر عهده خریدار می باشد .

نرخ سود وام اوراق بانک مسکن در مناطق خارج از بافت فرسوده ۱۷٫۵% و در مناطق بافت فرسوده ۱۶% با حداکثر مدت زمان بازپرداخت ۱۲ سال خواهد بود.

منبع : سایت کام


برچسب :
نوشته شده در دوشنبه پنجم 9 1397 توسط hamyareweb | لينك ثابت | (1) نظر

X