موضوعات مطالب
آرشيو مطالب
صفحه ها
آمار و امكانات
پيامبر صلى‏ الله‏ عليه‏ و‏ آله : اگر بنده ارزش ماه رمضان را بداند، آرزو مى كند كه سراسر سال، رمضان باشد
دلایل شکست در کسب و کارهای اینترنتی

اغلب کسب و کارهای اینترنتی که امروزه با شکست مواجه و نابود می شوند عواملی در پشت پرده ی آن ها است که شاید خیلی ها از آن ها آگاهی نداشته باشند. در مقابل کسب و کارهایی هم وجود دارند که به موفقیت هایی در دنیای اینترنت رسیده اند که این کسب و کارها هم دلایلی برای موفقیت شان دارند.

در این مقاله قصد دارم دلایل اصلی شکست در کسب و کارهای اینترنتی را عنوان کنم و در مورد آن ها توضیحاتی را به شما بدهم. تا افرادی که کسب و کار اینترنتی دارند یا قصد راه اندازی آن را دارند بتوانند کسب و کار خود را در مسیر موفقیت جلو ببرند و آن را با شکست رها نکنند.

 

اینفوگرافیک دلایل اصلی شکست در کسب و کارهای اینترنتی

 

1.ایده نامناسب برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی

اولین موردی که باعث شکست زود هنگام در کسب و کارهای اینترنتی می شود انتخاب ایده نامناسب برای شروع کسب و کار اینترنتی است. بعضی از کسب و کارها هستند که بدون تحقیق در بازار هدف و بدون در نظر گرفتن اینکه آیا این ایده می تواند نیاز مردم را رفع کند ایجاد می شوند. مدیران این کسب و کارها ممکن است بدون هدف و بدون علاقه ای به این حوزه کاری و صرفا به خاطر پر طرفدار بودن آن، کسب و کار اینترنتی خود را آغاز کنند. مسلما کاری که بدون هدف و علاقه دنبال شود به جایی نخواهد رسید. گاهی اوقات ممکن است ایده های خوبی هم برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی خود داشته باشند ولی با راه اندازی آن ممکن است آن چیزی در در ذهن خودشان تصور می کردند محقق نشود.

 

2.عدم ارزیابی بازار کار و رقبا

بعضی از کسب و کارها هستند که بدون تحقیق بازاری و رقبا و بدون داشتن طرح تجاری محکوم به شکست می شوند. مدیران این کسب و کار ها بدون ارزیابی و در نظر گرفتن بازار کار و محصولات و خدمات رقبایشان کسب و کار خود را آغاز می کنند. ممکن است ایده خوبی هم داشته باشند ولی بدون در نظر گرفتن موارد ذکر شده کسب و کار خود را به زودی با شکست مواجه می کنند.

بررسی رقبا یکی از مهمترین کارهایی است که یک کار آفرین اینترنتی باید انجام دهد. با بررسی رقبا و داشتن یک طرح تجاری خوب می توانید یک قدم جلوتر از رقبای خود باشید و کسب و کار اینترنتی خود را به خوبی آغاز کنید.

 

3.عدم استفاده صحیح از تبلیغات اینترنتی

بعضی از کسب و کارها هستند که با صرف هزینه های کلان برای تبلیغات اینترنتی، کسب و کار اینترنتی خود را در معرض شکست قرار می دهند. مدیران این کسب و کارها بدون داشتن هدف و استراتژی مشخص کمپین های تبلیغاتی خود را اجرا می کنند. به عنوان مثال ممکن است بنر تبلیغاتی که در سایتی قرار می دهند اصلا جذاب نباشد و مفهوم خاصی نداشته باشد و کاربر را به کلیک بر روی آن ترغیب نکند.

یا اینکه بعضی از مدیران کسب و کارها انتظار این را دارند که اکثر افرادی که از طریق تبلیغات برای اولین بار وارد سایت آن ها می شوند باید از آن ها خرید کنند در صورتی که این گونه نیست. اولا در تبلیغات اینترنتی باید بازدیدکننده را برای اولین باری که از سایت شما دیدن می کند به صفحه فرود خود هدایت کنید و اطلاعات تماسش را دریافت کنید و دوما در گام بعدی اعتماد او را جلب کنید و آن را به خریدار تبدیل کنید.

پیشنهاد ویژه همیار وب : ویژگی های کسب و کار اینترنتی چیست؟

 

4.عدم گذاشتن وقت کافی برای کسب و کار اینترنتی

بعضی از مدیران کسب و کارهای اینترنتی زمان کافی برای کار خود نمی گذارند. صرفا سایتی را راه اندازی می کنند و به حال خود رهایش می کنند. در صورتی که تولید محتوا و آپدیت سایت یکی از مهمترین کارهایی است که در هر کسب و کار اینترنتی باید رعایت شود. با تولید محتوای رایگان و ارزشمند در قالب های مختلف و در اختیار گذاشتن آن برای مخاطبان خود می توانید مشتریان بالقوه ای را به سایت خود هدایت کنید. و در گام های بعدی همین مشتریان بالقوه به مشتریان بالفعل تبدیل می شوند.

این گونه افراد وقت کافی برای شناخت و اجرای روش های جدید تبلیغات و بازاریابی اینترنتی برای کسب و کار خود نمی گذارند وهمین باعث می شود که از رقبای خود عقب بمانند و چه بسا در معرض شکست قرار بگیرند.

 

5.عدم کسب اطلاعات و مهارت های بیشتر

بسیاری از مدیران کسب و کارهای اینترنتی ممکن است تحت تاثیر راه اندازی کسب و کار خود هیجان زده باشند و به فکر گسترش علم و توانایی خود نباشند. همین ممکن است یکی از دلایل شکست آن ها در کسب و کار اینترنتی خود باشد. یکی از مولفه های کلیدی در کسب و کار اینترنتی ارتقاء مهارت ها و پشتیبانی های لازم است. اگر وقت این کارها را ندارند بهتر است برای این کار افرادی را استخدام کنند تا حداقل از رقبای خود عقب نمانند.

مطالعه و تحقیق کردن در زمینه حوزه ی کاری خود را هیچ وقت فراموش نکنید و هر روز به دنبال کسب اطلاعات و مهارت های بیشتر در کسب و کار خود باشید.

 

6.نداشتن صبر در کسب و کارهای اینترنتی

اکثر افرادی که کسب و کار اینترنتی خود را راه اندازی می کنند انتظار این را دارند که در کمترین زمان ممکن به سود زیاد برسند. درست است که در کسب و کارهای اینترنتی پتانسیل کسب درآمد های کلان وجود دارد  ولی این امر نیاز به زمان دارد و این گونه نیست که با راه اندازی یک سایت بشود در ماه اول کلی درآمد کسب کرد.

متاسفانه بعضی از مدیران سایت ها با این طرز تفکر و نداشتن صبر کافی نمی توانند در کسب و کار اینترنتی خود به موفقیت برسند و کسب و کار اینترنتی خود را با شکست رها می کنند و به سراغ کار دیگری می روند.

صبر و حوصله از عوامل اصلی در موفقیت کسب و کارهای اینترنتی است که با داشتن این دو فاکتور می توانید به نتایج دلخواه خود برسید.

 

7.کیفیت نامطلوب محصولات و خدمات

یکی دیگر از عواملی که در شکست کسب و کارهای اینترنتی دخیل است عدم داشتن محصولات و خدمات با کیفیت است. کیفیت محصولات چه از نظر محتوایی چه از نظرهای دیگر باید متناسب با نیازهای مشتریانتان باشد. با زیر نظر گرفتن محصولات رقبای خود تا حد زیادی می توانید کیفیت محصولات خود را بالا ببرید.

کسب و کارهای اینترنتی که محصولات و خدماتشان از کیفیت خوبی برخوردار نیست به مرور زمان مشتریان خود را از دست می دهند و با تبلیغ منفی توسط مشتریان ناراضی کسب و کار خود را در معرض نابودی قرار می دهند.

پیشنهاد می کنم مقاله اشتباهات رایج در کسب و کارهای اینترنتی را هم بخوانید

 

سخن آخر این است که مواردی که در این مقاله عنوان کردم تعدادی از عواملی بود که باعث شکست کسب و کارهای اینترنتی می شد. شما با در نظر گرفتن همین موارد کمک بسیاری در موفقیتتان در کسب و کار اینترنتی خود کنید و تا حدودی کسب و کار اینترنتی خود را از شکست دور کنید. امیدوارم مطالب گفته شده در این مقاله براتون مفید بوده باشد. منتظر انتقاد های سازنده شما عزیزان در قسمت کامنت ها هستم.

منبع : همیار وب


مایکروسافت بهتر از همیشه
یکی از مطمئن‌ترین استراتژی‌هایی که شرکت‌های آی‌تی می‌توانند در صنعت فناوری به آن تکیه کنند این باشد که آهسته اما پیوسته گام بردارند
تجربه نشان داده است که هر گونه گام شتاب‌زده و حرکت عجولانه باعث ایجاد خسارات جبران ناپذیری خواهد شد و گریبان شرکت‌ها را تا مدت زمانی نامعلوم خواهد گرفت. زمانی که یک شرکت همه تلاش خود را می‌کند تا تنها به خاطر این که از دیدها محو نشود و در صدر اخبار قرار بگیرد یک محصول جدید را به بازار معرفی کند، مسلما باید بتواند توانایی پذیرش خطرات احتمالی آن را هم داشته باشد. اگر محصول به یک محصول شکست خورده تبدیل شود یا این که نتواند استقبال کافی را به‌دست آورد، از چند نظر برای کمپانی بد خواهد شد.

مایکروسافت1

اولا این که تا مدت‌ها زمان لازم خواهد داشت تا با یک حضور قدرتمندتر به شکل مثبتی به صدر رسانه‌ها بازگردد و دوم هم از نظر هزینه زمانی و مالی که متحمل شده است، با یک شکست سنگین مواجه خواهد شد. به همین دلیل اگر یک شرکت تحت تاثیر جو رقابتی موجود قرار نگیرد و تنها با استراتژی هوشمندانه خود حرکت کند می‌تواند، محبوبیت بیشتری را به‌دست آورد. این ماجرا در رابطه با شرکت مایکروسافت به خوبی قابل مشاهده است.
مایکروسافت2
این شرکت در چند وقت گذشته عملکرد خوبی را از خود نشان نداد اما بعد از استیو بالمر با تغییر مدیریتش بیشتر استراتژی‌های این شرکت هم دچار تحول شد و مایکروسافت توانست به درجه‌ای از موفقیت دست پیدا کند که اکنون بسیاری از کارشناسان آن را یک شرکت خلاق‌تر و موفق‌تر از اپل بنامند. هفته گذشته کنفرانس خبری مایکروسافت بود و این شرکت محصولات جدید و جذابی را در این کنفرانس به نمایش کشید. این کنفرانس با صحبت‌های مسئول توسعه ویندوز در مایکروسافت آغاز شد و مایکروسافت در مورد امکاناتی نظیر اضافه شدن و ویرایش اجسام و اشیای سه بعدی به نرم افزار Paint دموهای مختلفی را انجام داد.
مایکروسافت3

سخت افزارهای جدیدی نظیر نسخه بهبود یافته سرفیس بوک و معرفی سرفس استودیو و سرفس دایال، برای حاضران این کنفرانس بسیار جذاب بود. در نهایت مایکروسافت بخشی از کنفرانس اختصاصی خود را برای این در نظر گرفت که آمارهایی را از مخاطبان سیستم عامل ویندوز 10، به افراد ارائه کند. بدون شک تا به امروز مایکروسافت همه تلاش خود را کرده است تا کاربران از عملکرد ویندوز رضایت کامل داشته باشند و این تلاش را به هیچ عنوان نمی‌توان نادیده گرفت. آپدیت‌های پشت سرهم مایکروسافت برای ویندوز نشان داده است که این شرکت تمام تلاش خود را می‌کند تا کاربران ویندوز 10 را به کار گیرند.

مایکروسافت4

طبق اعلام این شرکت در حال حاضر سیستم عامل ویندوز10، بیش از 400 میلیون کاربر فعال دارد و با توجه به همین آمار می‌توان ویندوز10 را دومین سیستم عامل محبوب بعد از ویندوز7 دانست. طبق آماری که مایکروسافت در کنفرانس خود اعلام کرد تا به حال بیشتر از 200 میلیارد ساعت از ویندوز 10 استفاده شده است و بدون شک با ارائه بازی‌های ایکس باکس برای این نسخه از ویندوز، میزان استفاده و محبوبیت آن بیشتر هم خواهد شد. مایکروسافت تصمیم دارد تا با یکپارچه‌سازی هسته سیستم عامل رایانه‌های شخصی و ایکس باکس، امکان انجام بازی‌ها روی ویندوز10 را ساده‌تر کند و این گونه است که با همین تغییرات کاربردی، مایکروسافت یکی از محبوب‌ترین شرکت‌های جهان فناوری بوده و باقی مانده است. برچسب :
نوشته شده در دوشنبه جهاردهم 1 1396 توسط hamyareweb | لينك ثابت | (1) نظر

X