موضوعات مطالب
آرشيو مطالب
صفحه ها
آمار و امكانات
پيامبر صلى‏ الله‏ عليه‏ و‏ آله : اگر بنده ارزش ماه رمضان را بداند، آرزو مى كند كه سراسر سال، رمضان باشد
بازاریابى جاویژه چیست؟

در این مقاله بازاریابى میخواهیم درباره یک روش بازاریابى ویژه صحبت کنیم.نام این روش بازاریابى جا ویژه است.میخواهیم بفهمیم جا ویژه به چه معناست و هدف از این روش بازاریابى چیست.بازار گوشه یا جا ویژه نام یک سری بازار های هدف خاص است که وارد شدن به آنها شرایط خاص خود را دارد

 

بازاریابى جا ویژه چیست؟

بازاریابى جا ویژه تمرکز خود را بر روى بخش خاصى از بازار گذاشته است.بخش هاى خالى که کمبود آن حس میشود.در واقع نقش جا ویژه پر کردن حفره هاى بازار است. در این روش بازاریابی تخصص حرف اول را میزند. گاهی فردی یک قسمت کوچک بازار را به صورت تصادفی انتخاب میکند زیرا چیز دیگری به ذهنش نرسیده است و حتی دید زیادی هم از بازار هدف خود ندارد و میگوید انشاءالله که موفقیت آمیز خواهید بود.درصد موفقیت برای این فرد خیلی کم است زیرا علاوه بر این که یک بازار محدود را انتخاب کرده،دیدی هم نسبت به آن ندارد و ادامه راه را نمی داند. اما اگر کسی که یک بازار محدود و کوچک را انتخاب کرده با علم به ادامه راه و تخصص کافی در زمینه هدف باشد درصد موفقیت خیلی بالایی دارد زیرا او فهمیده است که این بازار کوچک و ویژه چهسودآوری میتواند برای او داشته باشد. در ادامه به مزایای این روش بازاریابی میپردازیم. 

 

مزایای بازاریابی جا ویژه:

 

سودآوری بازاریابی جا ویژه زمانی است که بازاریاب مشتریان خاص خود را پیدا کند. اگر بخواهیم یک مثال برای بازاریابی جا ویژه بزنیم میتوانیم به فروشندگان داروهای سرطانی یا دیگر بیماری های خاص در بازار سیاه اشاره کنیم. آنها می دانند که عده کمی نیاز به این دارو ها دارند اما این را هم میدانند که آنها مجبور به خرید این دارو ها هستند و برای آن هزینه می کنند. این یعنی بازاریابی جا ویژه!پیدا کردن بازار هدفی که در عین کوچک بودن مشتری هایی دارد که هزینه محصول زیاد برایشان مهم نیست یا به اجبار آن را تهیه می کنند .در این بازار مشتری ها کم ولی ماندگار هستند. پس یک بازاریاب یا شرکت تولیدی اگر به این موضوع علم داشته باشد میتواند سود زیادی بکند.

 

چگونه بازار های گوشه یا جاویژه را پیدا کنیم؟

همانطور که در بالا گفته شد انتخاب این مدل بازار ها اصلا نباید شانسی و بدون دانش کافی باشد.برای انتخاب یک بازار ابتدا باید میزان مشتری ها را سنجید.اگر در یک بخش بازار خللی دیده شد در صورتی که تست های امکان سنجی میزان استقبال خوب نتیجه داد آن بازار یک بازار گوشه یا جا ویژه است.اگر بخواهیم به شیوه ای دیگر بیان کنیم میتوانیم اینگونه بگوییم:ما در بین مردم زندگی میکنیم.نیاز ها و احتیاجات آنها را شاهد هستیم اما خیلی از تولید کنندگان به علت ریسک بالای این بازار وارد آن نمیشوند.اما اگر شما تخصص لازم برای توسعه این بازار را در خود میبینید این بازار تبدیل به یک بازار گوشه برای شما میشود که با ترفند ها و شیوه های خاص به خوبی میتوانید کنترل بازار را در دست بگیرید و به نحوی آن را برای خود انحصاری کنید به همین سادگی ها کسی نتواند وارد آن شود.

 

منبع : همیار سئو 


برچسب :
نوشته شده در جمعه بیستم 12 1395 توسط hamyareweb | لينك ثابت | (0) نظر
مزایای بازاریابی محتوا نسبت به تبلیغات

مزایای بازاریابی محتوا نسبت به تبلیغات

امروزه بازاریابی محتوا نقش عمده ای در جذب ترافیک وب سایت خواهد داشت. بازاریابی محتوا شاید بهترین گزینه برای فروش محصولات سایت بدون هزینه کردن باشد. در بازاریابی محتوا شما می توانید خدمات سایت و مزایای محصولاتتان را در قالب محتوای رایگان و با ارزش در اختیار کاربران خود قرار دهید. به جرات می توانم بگویم که بازاریابی محتوا یکی از بهترین شیوه های تبلیغات اینترنتی است.

 

در بازاریابی محتوا کاربر به میل و اراده ی خود به محتوای سایت شما دسترسی پیدا می کند یعنی کاربر دنبال آن چیزی که هست در موتور جست و جوی گوگل می گردد و اگر سایت شما در رتبه ی خوبی باشد به سایت شما وارد می شود و می تواند از خدمات سایت شما با خبر شود. در حالی که در تبلیغات اینترنتی شامل هزینه ممکن است خدمات شما به اجبار به کاربران تحمیل شود البته در بعضی از مواقع به این شکل است. در بازاریابی محتوای نیاز چندانی به هزینه های گزاف کردن نیست و در بسیاری از مواقع شما می توانید در قالب محتوای متنی با کاربران خود ارتباط برقرار کنید.

ولی در تبلیغات شما لازم است در بعضی مواقع مثل تبلیغات کلیکی هدفمند  هزینه های بالایی را پرداخت کنید تا نتیجه حاصل به سود شما باشد.

امروزه در بازاریابی محتوا رقابت های بسیاری را بین برندهای مطرح می توان دید. از این رو شما برای موفقیت در بازاریابی محتوا باید محتوای با کیفیت خود را در دیگر قالب های موجود یعنی مثلا محتوایی در قالب صوت یا تصویر تولید کنید که برای کاربر جذاب تر و مشاهده ی آن راحت تر باشد.

 

مزایای بازاریابی محتوا:

بازاریابی محتوا اولا باعث افزایش ترافیک شما می شود. یعنی اگر شما محتوای خود را در جاهای مختلف مثل انتشار مقاله در فروم ها یا اشتراک آن در شبکه های اجتماعی پخش کنید کاربر با دیدن مطلب شما اگر مشتاق شود مجبور است به سایت شما وارد شود.

دوما بازاریابی محتوا باعث بهبود سئوی سایت شما می شود. وقتی شما با تولید محتواهای مختلف ورودی بیشتری می توانید از گوگل دریافت کنید مسلما روی سئوی سایت شما می تواند تاثیر گذار باشد. به گفته گوگل که می گوید محتوا پادشاه است باید به این قضیه پی برد که گوگل از محتوای خوب و با کیفیت خوشش می آید.

سوما بازاریابی محتوا باعث معروف شدن برند شما می شود. چگونه ممکن است؟ مثلا شما در زمینه بهینه سازی سایت فعالیت می کنید و مطلبی را در مورد یکی از جدیدترین الگوریتم های گوگل منتشر می کنید و در شبکه های اجتماعی به اشتراک می گذارید. زمانی که کاربری با محتوای شما روبه رو شود و برایش مفید و ارزشمند باشد مطلب شما را به اشتراک می گذارد و با این کار شما را به کسان دیگری معرفی می کند. وقتی آن کاربر و دیگر کاربران محتوای شما را ببینند اگر محتوا برایشان جذاب باشد حتما به فکر این می افتند که نویسنده ی آن چه کسی است و  می تواند چه توانایی هایی را داشته باشد. از این رو وارد صفحه یا وب سایت شما می شوند و همین باعث می شود با خدمات و محصولات شما هم آشنا شوند.

 

بازاریابی محتوا یعنی تولید محتوا برای مخاطبان خود با در نظر گرفتم نیاز آن ها. پس قبل از تولید محتوا هدفتان را از تولید محتوا مشخص کنید و بدانید به چه منظور می خواهید محتوا تولید کنید. محتوای با ارزش تولید کردن خیلی بهتر از این است که شما محتوای طولانی تولید کنید ولی ندانید برای کی آن را تولید کرده اید.

 

منبع : همیار وببرچسب :
نوشته شده در پنج شنبه نوزدهم 12 1395 توسط hamyareweb | لينك ثابت | (0) نظر
نوشتن محتوای اختصاصی برای سایت

در این مقاله قصد دارم درباره تولید محتوای اختصاصی و رابطه آن با افزایش ترافیک وب سایت صحبت کنم.

هر مدیر وب سایتی دوست دارد بازدید کننده زیادی داشته باشه و هم چنین بازدید کننده های زیادی در سایتش زمان زیادی را به سر ببرند. مهمترین عامل که باعث افزایش ترافیک وب سایت مطرح است اختصاصی بودن مطالب آن وب سایت است

و با تولید محتوا به صورت اختصاصی می توانید بازدید وب سایت خودتون رو بالا ببرید

اگر محتوای سایتتون را خودتون نوشته باشید و از جایی کپی نکرده باشید از نظر کاربران و همچنین از نظر موتورهای جست و جو شما یک متخصص شناخته می شوید و مطالب ارائه شده توسط شما مختص سایت شما می باشد.

نوشتن محتوای اختصاصی برای سایت

هرگز کپی نکنید!

نکته خیلی مهم در جهت تولید محتوای اختصاصی کپی نکردن آن از جای دیگر است که شما به هیچ عنوان نباید محتوای سایت خود را از جایی کپی کنید. یعنی اینکه شما بیایید یک متن رو از سایتی کپی کنید و بیاین توی سایت خودتون اون رو پیس کنید که این کار باعث میشه موتور های جست جو سایت شما رو شناسایی کنند و از نتایج جست و جو حذف کنند و هم چنین از دید کاربران سایت شما اعتباری نداشته باشید.

اگر مجبور به این کار شدید بهتون پیشنهاد می کنم اول اون متن رو چندین بار بخوانید و چکیده آن را به طور خلاصه بیاین در سایت خود انتشار دهید تاکید می کنم حتما خودتون اون متن رو باید بنویسید و در سایت خود منتشر کنید

 

استفاده از کلمات کلیدی مربوط به محتوا

سعی کنید در متنتون از کلمات کلیدی مربوط به محتوای اصلیتون استفاده کنید. فرض کنید شما در باره کسب درآمد اینترنتی می خواهید مقاله ای رو بنویسید شما باید حتما از کلمات کلیدی مثل کسب درآمد و کسب و کار اینترنتی در طول متنتون به طور متوسط نه زیاد استفاده کنید و کلمات کلیدی را به صفحات مرتبط با مقالتون لینک دهید. مثلا شما یک ماه پیش مقاله ای با عنوان کسب درآمد میلیونی در خانه نوشته اید شما باید در متن مقالتون هر جایی که کلمه کسب درآمد بود باید آن کلمه را به مقاله کسب درآمد میلیونی در خانه لینک کنید. و به این شکل می تونید کاربران زیادی رو در سایت خود نگه دارید و صفحات بیشتری از سایت شما توسط کاربران دیده شود.

همچنین شما می تونید از پیشنهاد مقاله های مرتبط در بین پاراگراف های متنتون استفاده کنید. اگر از سیستم مدیریت محتوای وردپرس استفاده می کنید می تونید از افزونه  inLine Related Posts برای این کار استفاده کنید

 

نداشتن غلط املایی در تولید محتوا

سعی کنید در نوشته هاتون به هیچ عنوان غلط املایی نداشته باشید. من بهتون پیشنهاد می کنم برای بررسی متنتون وقت بیشتری بزارید و کاملا چک کنید که در متنتون غلط املایی نداشته باشد چون اگر کاربری با غلط املایی شما مواجه شود اولا که وجه خوبی ندارد و دوما اینکه اعتبار سایت شما از دید کاربر از بین خواهد رفت.

 

از حاشیه رفتن در نوشتن پرهیز کنید

به هیچ عنوان در نوشتن متنتون حاشیه نرید و مستقیم برید سر اصل مطلب و سعی کنید اضافه نویسی نکنید. هیچ وقت فکر این را نکنید که حتما باید مطلب یا مقاله ای که می نوسید طولانی باشد و فکر نکنید طولانی بودن آن باعث خوب بودن مقاله یا مطلبتون می شود. همیشه سعی کنید خیلی روان و ساده بنویسید و از این طریق تعامل خوبی بین شما و کاربراتون ایجاد کنید

 

انتشار محتوا در وقت معین

همشه سعی کنید محتوای سایتتون رو در زمان معینی منتشر کنید چون اینکار باعث میشه کابراتون همیشه منتظر مطالب سایت شما باشند و در ساعت معینی که شما مطلبتون رو منتشر می کنید وارد سایت شما بشن و از مطالب سایتتون دیدن کنند

 

با رعایت کردن مواردی که ذکر شد به پیشرفت سایت خود و افزایش ترافیک سایت خود کمک بسیاری خواهید کرد. امیدوارم از مطالب گفته شده در این مقاله استفاده کافی را برده باشید. اگر سوالی داشتید و احساس کردید جایی از مقاله رو متوجه نشدید در ادامه همین پست کامنت بگذارید


منبع : همیار وب


برچسب :
نوشته شده در پنج شنبه نوزدهم 12 1395 توسط hamyareweb | لينك ثابت | (0) نظر

X